Profesyonel temizlik şirketi ile çalışmanın bir işletme için avantajları çok daha fazladır. Yerel veya ulusal temizlik hizmetleri hakkında teklifleri bulmak ve incelemek zor olabilir.

Bu sadece sizin veya müşterinizin hak ettiği hizmet kalitesini elde etmede güvence bulmakla ilgili değil, aynı zamanda işletmeniz için doğru profesyonel temizlik hizmetini bulmakla ilgilidir.

Profesyonel Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüz dünyasında, temiz bir çalışma alanı, hijyen ve sağlığın yanında küresel pandeminin şekillendirdiği bir dünyada artık daha fazla önem kazanmıştır. Pandemi sonrası temizlik ve hijyen, müşterileriniz ve çalışanlarınız için sağlıklı çalışma alanları yaratarak onlara güven aşılamak ve riske atmamak için hayati önem taşımaktadır.

Profesyonel temizlik şirketi ile çalışma konusunda doğru seçimi yapmanın, personelin ve müşterilerin motivasyonunu, işe bakış açılarını ve buna bağlı olarak bir işletmenin operasyonlarını etkileme gücü vardır. Kurumunuz içerisinde kendiniz temizlik yapmayı tercih ederseniz, seçeceğiniz hatalı temizlik malzemesi nedeniyle çıkacak riskler ve maliyetler olabilir. Kurumunuz adına alacağınız temizlik hizmetleri için doğru seçim yapmanız çok önemlidir.

Profesyonel temizlik şirketi seçiminde nelere duyarlı olmalısınız?

Hem hizmet kalitesinde hem de personel yaklaşımında profesyonelliğe ihtiyacınız olacak. Profesyonel Temizlik şirketinden alınan hizmet;

 • Verimlilik
 • Güvenilirlilik
 • Detaylara dikkat ve titizlik
 • Tutarlılık
 • Kurumla uyum içerisinde çalışma yeteneği
 • Verilen hizmetin sonucu

Ancak, bu teklifleri beyan eden çok sayıda şirket varken, nereden başlayacaksınız? Elde edeceğiniz bilgilerin bu olduğuna dair güvenceyi nereden bulabilirsiniz?

Profesyonel temizlik şirketi seçerken güvence istemek

Kaliteden emin olmanın en iyi yolu, ilk elden şahit olmaktır. Bundan sonraki en iyi yol, bu güvenceyi üç temel alanda bulmaktır:

 1. Deneyim ve kimlik bilgileri
 2. Profesyonel operasyonların göstergeleri
 3. İtibar

1. Deneyim ve kimlik bilgileri;

Ticari bir temizlik şirketinde güvence bulmanın en net göstergesi, deneyim ve iş yapma yeteneğidir.

Aşağıdaki durumlara dikkat edin:

 • İşletme ne kadar süredir faaliyet gösteriyor? Zaman, deneyimin tam tanımıdır. Uzun süredir devam eden temizlik işletmeleri, yılların deneyimine dayanan tüm bilgi birikimi ve geçmişe dönük kazanımlarla birlikte gelir; müşteri olarak kesinlikle yararlanacağınız bir göstergedir.  Yinede bu, temizlik hizmetinin kalitesi hakkında güvence verecek tek yolun faaliyet süresi olduğu anlamına gelmez.
 • Hizmetler yelpazesine bakabilirsiniz: Hizmet yelpazesine ve ticari bir temizlik şirketinin sunduğu profesyonel hizmetlere bakın.

  2. Mesleki faaliyetlerin göstergeleri;

  Aşağıdaki gibi göstergelere dikkat edin:

 • Web sitesi: Bir şirketin web sitesi, hizmet kalitesinin bir göstergesi olarak başlamak için harika bir yer olabilir. Ellerinde uygun bilgiler var mı? Modern, güvenli ve erişilebilir bir web sitesi mi? İletişime geçmenin etkili yolları? Bir şirketin markalaşması bile, işlerini yürütme yaklaşımlarının bir göstergesi olabilir.  Aynı nefeste, gösterişli bir web sitesi bazen sadece bir dış cephe cilası olabilir, bu nedenle yalnızca web sitesine dayalı olarak herhangi bir karar vermeyin. Bunun bir denge olduğunu unutmayın ve daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.
 • İletişim: Bir şirketin iletişiminin ve müşteri hizmetlerinin kalitesi, devam eden hizmetin ve bir şirketin çalışma yaklaşımının ilk göstergesidir. Burada profesyonellik bulursanız, bir hizmette kaliteyi bulma olasılığınız daha yüksektir.
 • Yerel hizmet: Bir şirket ister ulusal olarak isterse daha rafine lokasyonlarda faaliyet gösteriyor olsun, yerel bilgi, daha kaliteli ve daha güvenilir bir hizmet alacağınızın iyi bir göstergesi olabilir.

3. İtibar

İtibar, bulmanız muhtemel bilgilerde önyargılar nedeniyle değerlendirilmesi en zor alandır. Örneğin, ticari bir temizlik şirketinin pazar başarı öykülerini en çok ilgi uyandıran konulardır. İnsanlar her zaman şikayet etme konusunda yapıcı olmaktan daha hızlıdır. Öyleyse, şeffaf ve teşvik edilmiş bir inceleme veya raporlama sistemi olmadan, ticari temizlik şirketlerinin itibarlarına objektif olarak nasıl bakarsınız?

 • Ticari bir temizlik şirketinin itibarını ölçmenin en net yolu, onlarla çalışmayı seçen müşterilere bakmak olabilir. Şunu söyleyebiliriz ki, şu anda içinde bulunduğunuz süreç gibi, bu müşteriler de kendi araştırmalarını yaptıracak, kendi değerlendirmelerini yapacak ve ticari temizlik şirketi, sözleşmeyi kazanmak için doğru çözümleri ve yaklaşımı sunacak. Bu, kendi değerlendirmenizi yapmanıza yardımcı olabilir.
 • Bunun ötesinde, her yönden görüşlere bakmaya çalışın ve yukarıdaki birinci ve ikinci noktalara bakarak öğrendiklerinizi aklınızda bulundurun. Açık fikirli olun ve şunlara bütünsel olarak bakın:
 • Görüşler
 • Doğrudan referanslar
 • Yorumlar

Doğru uyumu bulmak: Bir işletme için en iyi profesyonel temizlik şirketi

Kalite güvencesiyle bile, bir işletmeye ve operasyonlarına uyacak en iyi ticari temizlik şirketine ihtiyacınız var. Şirketle konuşmanız gerekiyor.

Doğru profesyonel temizlik şirketi ile uyum içinde çalışmak için doğru sorular

 • Temizlik şirketi, ihtiyaç duyulan zaman diliminde hizmet verecek doğru büyüklükte iş gücüne sahip mi?
 • İşletmeniz ne zaman çalışıyor? Ticari temizlik şirketi 24 saat hizmet veriyor mu?
 • İşletmenin özel ihtiyaçlarına hizmet edecek doğru uzman bilgisine ve ekipmanına sahipler mi?
 • İşletmenin ne yaptığını, sunduğunu ve ihtiyaç duyduğunu anlıyorlar mı? Anlamak için zaman ayırıyorlar mı?
 • Bir işletmenin ihtiyaçlarındaki değişikliklerle yaklaşılabilir mi?
 • Hizmet sizinle birlikte büyüyebilir mi?

Hiçbir iş tam olarak birbirine benzemez ve işini bilen profesyonel temizlik şirketine ihtiyacınız var.

Profesyonel temizlik şirketi olmak için bir işletme ne yapar?

Basit cevap kolaylıktır. Ve zaman içinde, bir işletme genelinde, en önemlisi kilit paydaşların zihniyetinde bir dizi olumlu etkiyi gözlemleyerek:

İlk izlenimler her işletme için çok önemlidir ve iş yeriniz söz konusu olduğunda, göz kamaştırıcı bir iş yeri ile doğru izlenim bırakmak, düşündüğünüzden daha fazla etkileyebilir. Temiz bir işyerinin olumlu etkisi olduğu kadar, hijyenik olmayan, kirli bir ortamın sağlık ve performans üzerine olumsuz etkiyi ortaya koyar. Aynısı, kapınızdan içeri giren müşteriler, ziyaretçiler veya potansiyel yatırımcılar için de geçerlidir.

Temizlik pozitifliği teşvik eder.

Pandemi, hijyen ve temizliğin insanları korumada ve güvende tutmada oynadığı hayati rolü bilmeyen yok. Yeterli eğitim veya deneyim sahibi olmayan temizlikçilerle, kapınızdan içeri giren herkesi riske atabilirsiniz.

İşletmeniz için profesyonel temizlik şirketiyle çalışıyor olmak, kaliteyi sunmak için uygun becerilere ve donanıma sahip ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış hizmetler sunmanızı sağlar. Etkili bir ticari temizlik ekibi, daha verimli bir çalışma ortamı için ihtiyacınız olan potansiyele sahip olacaktır.

Ek bir avantaj olarak, verimli profesyonel temizlik şirketi, binalarınız için bakım maliyetlerini de azaltabilir !

Kalite belirteçlerinden güvence arayın ve profesyonel temizlik şirketinin iş gereksinimlerinizi karşılayıp karşılayamayacağını değerlendirirken titiz olun. Bu iki alanın mümkün olduğunca birbirini tamamladığından emin olmaya çalışın: ikisi arasında

Doğru profesyonel temizlik şirketi burada.

DCS Temizlik hizmetleri için en iyi profesyonel temizlik şirketi olup olmadığını öğrenmek

Söylemeye gerek yok, işiniz için doğru profesyonel temizlik şirketi olmayı çok isteriz. DCS profesyonel temizlik şirketi olarak 2014 yılından bu yana kaliteli hizmet vererek mutlu müşteriler kazanmıştır.

DCS TEMİZLİK HİZMETLERİ

Temizlik Bizim İşimiz…